Sushi dla dzieci i inne japońskie dania dla dzieci w Sakanie

2023-03-310
Sushi dla dzieci i inne japońskie dania dla dzieci w Sakanie

Sushi jest jedną z najbardziej popularnych potraw na świecie. Nie można się więc dziwić, że najmłodsi również ciekawi są jego smaku i tego czy uda im się operować pałeczkami do sushi dla dzieci. W dzisiejszym artykule omówimy temat sushi dla naszych pociech, a także innych japońskich dań. Zapraszamy do lektury!

Czy sushi jest zdrowe dla dzieci?

Sushi oraz inne japońskie dania z ryżem są jednymi z najzdrowszych. Wynika to z faktu, że ryby stanowią bogate źródła kwasów omega-3 oraz wysoko przyswajalnego białka. Lekarze wręcz namawiają do podawania maluchom dobrej jakości ryb, które nie tylko pozytywnie wpływają na ogólny rozwój pociech, ale również dobrze oddziaływają na układ nerwowy. Wielu rodziców boi się jednak, że podawanie dzieciom surowej ryby może wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Obawy głównie wzbudzają mogące pojawić się w surowym mięsie ryb pasożyty czy bakterie, które stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla najmłodszych, ale również ciężarnych kobiet. Warto więc wiedzieć, że sushi dla dzieci nie będzie szkodliwe, o ile przy jego przygotowaniu zachowa się odpowiednie środki ostrożności.

Od kiedy dzieci mogą jeść sushi?

Ryby do diety dziecka należy wprowadzać stopniowo, pamiętając, że mogą one być mocnym alergenem. Co prawda sushi dla dzieci z surową rybą nie powinno być podawane przed 3 rokiem życia, jednak owoce morza po odpowiedniej obróbce termicznej spokojnie można dawać skosztować już najmłodszym bobasom, które rozpoczęły rozszerzać dietę.

Jaki zestaw sushi dla dzieci w Sakanie wybrać?

Wybierając się z pociechą do sushi baru Sakana, warto poznać dziecięce pozycje w menu. Popularne zestawy sushi dla dzieci zawierać mogą takie dania, jak:

  • pieczony łosoś w słodkim sosie z warzywami oraz ryżem,
  • kurczak w tempurze z grzybami shitake, mixem sałat z sosem sezamowym,
  • doradę w panko z ryżem, grzybami shitake oraz sosem sezamowym,
  • drobiowe szaszłyki z kurczaka z ryżem oraz grillowaną cukinią.

Oprócz tego warto proponować maluchom rolki sushi. Wybór jest ogromny i można dopasować danie do preferencji pociechy lub zaproponować nowe smaki. Dobrym pomysłem na rozpoczęcie przygody dzieci z sushi jest zaproponowanie Hosomaków, czyli rolek z jednym składnikiem, którym może być ogórek, awokado, omlet, paluszek krabowy, pieczony łosoś czy krewetka w tempurze. Oczywiście nie trzeba rezygnować z większych rolek. Z naszego doświadczenia wynika, że najmłodsi klienci równie często wybierają Futomaki i Uramaki, a rolki, po które sięgają, wypełnione są pieczoną rybą i warzywami.

Jak widać, wybór w Sakanie jest naprawdę spory i każdy maluch znajdzie w menu coś, co mu zasmakuje. Warto również zaznaczyć, że nie należy obawiać się grzybów shitake w dziecięcym menu sushi baru. W przeciwieństwie do tych leśnych, grzyby hodowlane takie jak: boczniaki, pieczarki, mun czy omawiane shitake właśnie, podawane mogą być dzieciom już po ukończeniu roku.

Dlaczego warto zabierać dzieci na sushi?

Czy warto zabierać dzieci na sushi? Oczywiście, że tak! Przede wszystkim poszerza się ich kulinarne horyzonty i pozwala na spróbowanie nowych smaków i aromatów. Ponadto ciekawie podane dania, tak jak wydawane są w Sakanie, wzbudzają ciekawość, nawet u największych niejadków. Z doświadczenia wiemy również, że nawet maluchy, które niezbyt przychylnym okiem patrzą normalnie na ryby, w sushi barze potrafią zmienić swoje zdanie i zajadać się pysznymi japońskimi daniami. Nie można również zapomnieć o pałeczkach sushi dla dzieci, które są ogromną ciekawostką i możliwością nabycia nowych umiejętności.


zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. wymagane pola oznaczone są znakiem gwiazdki *adres restauracji

Sakana Sushi & Sticks Katowice
Gawronów 6/4,
40-527 Katowice


godziny otwarcia

poniedziałek – czwartek: 12:00 – 21:00
piątek – sobota: 12:00 – 22:00
niedziela: 12:00 – 21:00


zerezerwuj stolik / zamów sushi na wynos

telefon