Co to jest chirashi? Jak podaje się chirashi sushi?

2023-03-310
Co to jest chirashi? Jak podaje się chirashi sushi?

Każdy miłośnik azjatyckiej kuchni kojarzy sushi. Te popularne danie w formie rolek, podbiło podniebienia milionów ludzi na całym świecie. Warto jednak znać jego odmianę, czyli chirashi sushi. Chcesz dowiedzieć się, czym jest i jak się je podaje? Wszystkie szczegóły poniżej!

Co to jest chirashi?

Można powiedzieć, że chirashi jest dekompozycją klasycznego sushi. Już sama nazwa wskazuje na to, że jest to danie rozrzucone. Pojedyncze elementy tej potrawy zostały zaaranżowane na nowo i podane w ciekawej formie. Chirashi sushi podawane jest w miseczce wraz z ryżem, a także estetycznie ułożonymi wybranymi składnikami. Wybrać można chirashi rybne, z tatarem z łososia, tuńczyka, polędwicą Gyutataki lub opcję chirashi vegan z doskonale przyrządzonym tofu.

Jak podaje się chirashi sushi?

Jak już wcześniej zaznaczyliśmy, sushi chirashi podawane jest w miseczce z ryżem, warzywami, owocami morza, rybami czy tofu, w zależności od indywidualnych, smakowych preferencji. Chirashi, co prawda, jest mniej skomplikowaną w przygotowaniu wersją sushi, jednak głębia i bogactwo smaków tej rozsypanej sałatki ma wielu zwolenników. Danie to, oprócz tego, że jest pyszne, to jeszcze cieszy oko klientów sushi baru.

Co jest potrzebne do zrobienia chirashi sushi?

Przygotowanie domowego sushi chirashi nie jest zbyt skomplikowane, oczywiście o ile posiada się wiedzę na temat azjatyckich potraw i odpowiednie składniki. Po pierwsze należy przygotować ryż. Najlepiej by był to ten specjalny do sushi, który wykorzystywany jest przez profesjonalistów. Kolejnym krokiem jest przyrządzenie octu do sushi, bez którego danie to nie ma prawa bytu. Ostatnim etapem jest wybór odpowiednich dodatków. To, czego użyjesz do sporządzenia chirashi sushi, zależy jedynie od Twojej wyobraźni i tego, na co aktualnie masz ochotę. Jeśli natomiast nie masz ochoty na zabawę w kuchni i eksperymentowanie, postaw na ofertę i menu sprawdzonego sushi baru, jak Sakana. Otrzymasz tam pyszna azjatycką potrawę w wybranej przez siebie smakowej wersji.

Nigiri, maki lub chirashi – co jeszcze znajdziemy w menu?

Menu sushi baru nie ogranicza się do nigiri, maki lub chirashi sushi. Znajdziesz w nim o wiele pysznych kulinarnych możliwości. Jeśli masz ochotę na sprawdzenie różnych smaków, wybierz sety sushi składające się z kilku propozycji. Miłośnicy zup również nie będą zawiedzeni. Miso, udon a może ramen? Restauracja sushi Sakana na pewno zaspokoi Twoje gastronomiczne pragnienia. Jeśli zabierasz ze sobą dzieci, to na pewno docenisz jeden z zestawów stworzonych specjalnie dla milusińskich. Dorada w panko, kurczak w tempurze, a może szaszłyki? Twoja pociecha na pewno wybierze coś dla siebie. A po wszystkim polecamy azjatycki deser, co pozwoli na ucztę w pełni.

Jak widać, miłośnicy sushi nie muszą ograniczać się jedynie do rolek. Warto postawić na coś nowego i spróbować chirashi – dania, które z sushi jest bardzo blisko spokrewnione, jednak podawane jest w zupełnie innych okolicznościach. Smacznego!


zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. wymagane pola oznaczone są znakiem gwiazdki *adres restauracji

Sakana Sushi & Sticks Katowice
Gawronów 6/4,
40-527 Katowice


godziny otwarcia

poniedziałek – czwartek: 12:00 – 21:00
piątek – sobota: 12:00 – 22:00
niedziela: 12:00 – 21:00


zerezerwuj stolik / zamów sushi na wynos

telefon