fotografie wydarzeń, restauracji, zespołu, przygotowania sushi

galeria zdjęć SAKANA Sushi

zobacz jak pracujemy, jak przygotowujemy dla Ciebie sushi, jak wygląda nasza restauracja Sakana

Relacje fotograficzne z sushi eventów

W galerii Sakana Sushi znajdziesz zdjęcia z wydarzeń kulinarnych na Śląsku, ale nie tylko, bo mieliśmy przyjemność brać udział w najróżniejszych eventach sushi, a to wszystko po to, byście mogli poznać naszych sushi masterów od jak najlepszej strony. Nasze dania fotografujemy z kilku powodów, przede wszystkim chcemy, by klienci wiedzieli, czego mogą spodziewać się menu w japońskiej restauracji, zależy nam też na tym, by przedstawiać różne rodzaje sushi na zdjęciach, a tym samym ułatwiać Wam wybór.

Jak robić zdjęcia sushi?

Robienie zdjęć sushi wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Estetyka dania odgrywa niesamowicie ważną rolę, jednak to nie wszystko. Nasz fotograf kulinarny musi zadbać o odpowiednie warunki: miejsce, oświetlenie. Prawdziwa magia zaczyna się dziać jednak w postprodukcji, kiedy zdjęcie sushi zostaje odpowiednio zedytowane, by jak najbardziej cieszyło nasze oko. Uchylimy rąbka tajemnicy, jak nasze fotografie sushi są wykonywane.

W pierwszej kolejności wymyślamy koncept oświetleniowy, jak pewnie zauważyliście, Sakana Sushi uwielbia nowoczesną czerń i w podobnym klimacie staramy się utrzymać nasze fotografie, by były one spójne, nie przesadzamy z dodatkami w zestawach sushi, cenimy sobie minimalizm na zdjęciach kulinarnych, główną rolę odgrywa w końcu ryżowa rolka. Do fotografowania sushi wykorzystujemy softboxy, które pozwalają nam uzyskać miękkie, rozproszone światło.

Czym ozdobić sushi, jak podawać sushi?

Idealny pomysł na zdjęcie sushi przychodzi samo, często wystarczy do tego odpowiednie tło, ładny talerz i światło. Na tym fotografia kulinarna jednak się nie kończy, warto czasem dodać kilka ozdobnych elementów, my nasze dania sushi uwielbiamy ozdabiać zielenią: kwiatami, kiełkami, a nawet liśćmi. Minimalistyczne dodatki sprawiają, że tradycyjne japońskie danie nabiera współczesnego wyglądu.

Japończycy swoje dania podają na ceramicznych miseczkach, każde danie ma swoje osobne naczynie. Sushi zawsze podaje się na ceramicznych talerzykach, obok muszą znaleźć się pałeczki na podstawce, na stole obowiązkowy jest także sos sojowy, chrzan wasabi, marynowany imbir oraz osobna miseczka do namaczania sushi.

Czy fotografie sushi mogą zachęcić do zjedzenia sushi gdy nigdy nie próbowałem sushi?

Fotografie sushi mogą na pewno być skutecznym sposobem na przyciągnięcie uwagi i zachęcenie do spróbowania sushi, szczególnie jeśli są one wysokiej jakości i przedstawiają sushi w atrakcyjny sposób. Widząc zdjęcia świeżych, apetycznie wyglądających składników i pięknie skomponowanych rolli sushi, możemy się zdecydować do spróbowania tej potrawy.

Jednak, fotografie mogą być tylko jednym z elementów, które zachęcają do spróbowania sushi. Recenzje od innych ludzi, rekomendacje od znajomych, a także wiedza na temat zdrowotnych korzyści i różnorodności sushi, mogą również przyczynić się do decyzji o spróbowaniu sushi.

Niektórzy ludzie mogą być niepewni co do spróbowania sushi, ponieważ nie są przyzwyczajeni do jego smaku lub składników, dlatego też ważne jest, aby znaleźć odpowiednią restaurację i poznać różne rodzaje sushi, aby mieć dobry pierwszy kontakt raz z tą potrawą.


adres restauracji

Sakana Sushi & Sticks Katowice
Gawronów 6/4,
40-527 Katowice


godziny otwarcia

poniedziałek – czwartek: 12:00 – 21:00
piątek – sobota: 12:00 – 22:00
niedziela: 12:00 – 21:00


zerezerwuj stolik / zamów sushi na wynos

telefon