smacznie & estetycznie

MENU Sakana Sushi

doskonałe, delikatne sushi, dobrze doprawione i soczyste

płatność: kartą, gotówką lub …diamentami jak już znasz naszą jakość!

dowóz => Katowice, Chorzów, Sosnowiec, Ruda Śląska, Tychy, Mikołów …pytaj o Twoje miasto!Co można zjeść w Sakana Sushi & Sticks?

zestaw sushi sakanaW naszej japońskiej restauracji można oczywiście zjeść słynne sushi, klienci z menu mają do wyboru różne rodzaje rolek : z warzywami, z rybą czy z mięsem. Nie są to jednak jedyne dania z kraju kwitnącej wiśni z karty menu, których można u nas skosztować. W Sakana Sushi zjesz najlepszy Ramen w Katowicach, nietypowe desery inspirowane azjatyckimi smakami, ale też inne przysmaki, które regularnie goszczą na japońskich stołach, jak yakitori, sashimi czy kushikatsu.

Czym jest zupa Ramen?

Ramen można porównać do naszego polskiego rosołu, to zupa przygotowana na mięsnym wywarze, bulionie Tonkotsu, który składa się z samych kości i racic wieprzowych, to dzięki tym składnikom ramen posiada tak dużo smaku umami, który Japończycy uwielbiają. Zupę Ramen można jeść z różnymi dodatkami, popularna m.in. dodatki to: cebula dymka, glony nori, jajko gotowane na miękko, narutomaki, pędy bambusa. W Sushi Sakana skosztujesz Ramenu z boczkiem, grzybami shimeji, paq choy i nitamago.

Najpopularniejsze rodzaje sushi w menu i ich nazwy

W kuchni japońskiej istnieje wiele typów sushi i każdy z nich ma swoją nazwę. Nazwa rolki zwykle pochodzi od składników, które w sobie zawiera, ale nie zawsze, czasem nazwa nadawana jest przez sposób przygotowania danej rolki. Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych rodzajów sushi i składniki, które można znaleźć w menu restauracji.

Futomaki sushi

Rolki futomaki są duże, zawierają w sobie mnóstwoskładników. Słowo, od którego powstała nazwa futomaki oznacza coś tłustego, grubego i takie właśnie one są. To najczęściej wybierany typ sushi, można w naszym cateringu sushi zamówić zestawy pełne futomaków.

Hosomaki sushi

To przeciwieństwo futomaków, sushi hosomaki to malutka rolka, w sam raz na jeden gryz, która zawiera jeden składnik: rybę, warzywo, owoce morza.

Uramaki

Uramaki to sushi, które zawinięte jest ryżem, a w środku znajdują się glony nori oraz warzywa, ryby, a nawet kremowe serki. Uramaki często posypane są sezamem, kawiorem.

Nigiri

Nigiri to najpopularniejsze sushi w menu Sakany, to nietypowa rolka, która nie jest zawinięta w glon nori. Kulkę ryżu przykrywa się surową rybą, owocami morza, jajkiem lub warzywami.

Co powinno zawierać menu sushi?

Menu sushi powinno zawierać różnorodne rodzaje sushi, takie jak:

  • Maki sushi: są to rolki zawijające ryż, warzywa, owoce morza lub mięso.
  • Nigiri sushi: to plastry ryby lub owoców morza na kawałku ryżu
  • Sashimi: to czyste kawałki ryby lub owoców morza, bez ryżu
  • Temaki sushi: to duże rolki, które są przygotowywane na miejscu i jedzone z ręką
  • Uramaki sushi: to rolki, które są zawijane odwrotnie z ryżem na zewnątrz, a warzywami, owocami morza lub mięsem w środku
  • Chirashi sushi: to danie składające się z ryżu, na którym jest kładziona różnorodna ryba lub owoce morza

Menu sushi powinno również zawierać różne opcje wegetariańskie i wegańskie dla tych, którzy nie jedzą mięsa lub owoców morza. Menu powinno też zawierać odpowiednie opcje dla osób z alergiami pokarmowymi.

Ważne jest również, aby menu zawierało odpowiednie do sushi napoje, takie jak sake, japońskie wino ryżowe, woda mineralna, a także herbatę.


adres restauracji

Sakana Sushi & Sticks Katowice
Gawronów 6/4,
40-527 Katowice


godziny otwarcia

poniedziałek – czwartek: 12:00 – 21:00
piątek – sobota: 12:00 – 22:00
niedziela: 12:00 – 21:00


zerezerwuj stolik / zamów sushi na wynos

telefon