Co znaczy Sakana? Czym wyróżnia się Sakana Sushi?

2023-03-070
Co znaczy Sakana? Czym wyróżnia się Sakana Sushi?

Sushi szturmem zdobyło popularność w Polsce i nic nie zapowiada by trend ten, miał się zmienić. W dzisiejszym artykule zajmiemy się znaczeniem słowa sakana i tym, co wyróżnia katowicką Sakanę Sushi. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest zwrot i dlaczego warto zapamiętać nazwę Sakana, czytaj dalej!

Co znaczy Sakana?

Omawianie słowa Sakana dobrze rozpocząć od dosłownego jego znaczenia. Otóż sakana to po japońsku ryba i w takim znaczeniu aktualnie używa się tego słowa. Niektóre źródła dotyczące języka japońskiego podają również, że słowo to oznaczało zakąskę lub małe danie na jeden kęs. I tu dochodzimy do sedna sprawy, odwiedzając Sakana Sushi w Katowicach otrzymujemy pyszne danie bazujące na świeżych rybach najwyższej jakości i najlepszych składnikach.

Jaka jest Sakana Sushi na Gawronów?

Odwiedzając Sakanę na Gawronów posmakować można japońskiej kuchni, która stanowi również bardzo ważny element kultury tego kraju. Menu Sakany to niebanalne połączenia, nieszablonowe smaki i zdecydowane połączenie tradycji z nowoczesnością. Oprócz samego sushi, odwiedzając Sakanę na Gawronów ma się możliwość przetestowania wielu ciekawych potraw dostępnych w menu, a są to między innymi.:

  • zupa miso,
  • udon,
  • ramen,
  • kushikatsu,
  • yakitori,
  • oryginalne i smaczne desery.

Wszystkie potrawy przyrządzane są z największą starannością, a składniki dobierane przez kucharzy bardzo szczegółowo i skrupulatnie, dzięki czemu goście otrzymują to, co najlepsze z japońskiej kuchni. Sakana Sushi to pozycja na katowickiej mapie sushi barów, gdzie nie ma miejsca na zamienniki czy półśrodki. Każde danie przygotowywane jest z należytą dbałością o szczegóły, tak by podniebienia gości były całkowicie dopieszczone, a oni sami zadowoleni.

Czym wyróżnia się katowicka Sakana Sushi?

Lokal restauracji Sakana przy ul. Gawronów urządzony jest nowocześnie, lecz z poszanowaniem japońskich tradycji. Atrakcją tego katowickiego sushi baru są pływające łódeczki z sushi, umożliwiające na kosztowanie tej pysznej potrawy. Co więcej, wszystkie potrawy, które podawane są gościom restauracji, trafiają na ich stoły w ręcznie robionej ceramice, natomiast same dania swoim wyglądem nawiązują do tradycji Moritsuke — estetycznego podawania jedzenia.

Warto również zaznaczyć, że katowicka Sakana Sushi to nie tylko możliwość skosztowania pysznych dań na miejscu. Skorzystać można z takich usług jak catering sushi, czy sushi serwis. Ta pierwsza opcja pozwala na delektowanie się sushi w zaciszu swojego domu. Specjalnie przygotowane zestawy skomponowane zostały tak, by każdy mógł wybrać swoje ulubione smaki. Sushi serwis natomiast umożliwia urozmaicenie ważnych wydarzeń poprzez niezwykle ciekawą sztukę przygotowywania japońskich dań przez sushi mastera. Jest to rozwiązanie często wybierane na wesela, imprezy firmowe czy większe eventy. Możemy zapewnić, że jest to coś, co robi na gościach ogromne wrażenie i na długo zapada w pamięci.


zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. wymagane pola oznaczone są znakiem gwiazdki *adres restauracji

Sakana Sushi & Sticks Katowice
Gawronów 6/4,
40-527 Katowice


godziny otwarcia

poniedziałek – czwartek: 12:00 – 21:00
piątek – sobota: 12:00 – 22:00
niedziela: 12:00 – 21:00


zerezerwuj stolik / zamów sushi na wynos

telefon