Catering w Sakana Sushi, który zestaw sushi wybrać na początek?

2023-02-130
Catering w Sakana Sushi, który zestaw sushi wybrać na początek?

Kuchnia japońska cieszy się uznaniem, sushi jest smaczne i zdrowe. To też świetnie danie, którym można dzielić się z bliskimi, z drugą połówką czy z przyjaciółmi. W dzisiejszym artykule przeanalizujemy nasz catering sushi i podpowiemy ile sushi zamówić dla konkretnej grupy osób, by się nim najeść.

Jakie sushi wybrać na początek?

Jeśli jesteś laikiem, który nie miał jeszcze styczności z sushi, to najpierw krótko wyjaśnimy ci, jaką rolkę najlepiej zamówić z naszego menu na sam początek. Na pierwszy raz warto zamówić zestaw sushi o nazwie hosomaki, to malutkie rolki, które mają w środku tylko jeden dodatek. Hosomaki pozwolą ci przyzwyczaić się do smaku wodorostów nori, słodkiego ryżu oraz dodatków.

Następnie warto spróbować nigiri i uramaki, przy tych pierwszych należy pamiętać, by w sosie sojowym zanurzać tylko część z rybą. Uramaki to ciekawy rodzaj, ponieważ nie jest owinięte nori, a ryżem, w Sakanie możesz spróbować uramaki z ośmiornicą, z krewetkami czy doradą.

Absolutnie na sam koniec rekomendujemy futomaki, ten typ rolki zamów, kiedy już przyzwyczaisz się do jedzenia. Jak powszechnie wiadomo, sushi powinno się jeść w jednym kawałku, futomaki to natomiast duże rolki, bo brzegi wypchane rybą i warzywami, mogłyby stanowić problem dla laika, który nigdy nie jadł sushi.

Ile sushi trzeba zjeść, żeby się najeść?

To, ile sushi w cateringu w Sakana Sushi wystarczy, żeby poczuć się sytym, jest w pełni zależne od tego, jak jesz na co dzień. Osoby, które często bywają na dietach lub są po prostu przyzwyczajone do jedzenia małych porcji, lub mniej obfitych posiłków mogą najeść się już sześcioma kawałkami. Zazwyczaj jednak 10 rolek wystarczy, by najeść się do syta bez szans na deser. Natomiast głodomorom to może nie wystarczyć, zamawiając catering sushi, warto policzyć od 10 do 15 kawałków na osobę, to będzie optymalna ilość. Lepiej nie kupować zestawu sushi na zapas, powinno się je jeść świeże, na drugi dzień jest ono niesmaczne.

Catering Sakana Sushi dla dwojga – który zestaw wybrać?

Sushi dla dwojga, podpowiemy, jaki zestaw w Sakanie zatem wybrać, jeśli planujesz romantyczną kolację z sushi dla swojej partnerki. Na stronie w zakładce Catering Sakana Sushi można znaleźć kilka zestawów, które będą idealne dla dwóch osób. Zestaw nr 1 to idealna propozycja, zawiera 22 sztuki, które z pewnością was nasycą. Wegański zestaw nr 6 również dobrze sprawdzi się dla dwojga, choć wielkiego apetytu może nie zaspokoić, ponieważ ma w sobie 18 rolek. Dla dwóch osób dobry będzie także zestaw FIT nr 8, który także ma 18 sztuk, te są jednak po brzegi wypełnione rybą, zaspokoją każdego.

Ile rolek sushi powinno znaleźć się w zestawie dla 4 osób?

Zestaw dla 4 osób powinien mieć co najmniej 35 sztuk rolek, dobry będzie do tego zestaw nr 2, który bogaty jest w różnego rodzaju futomaki. Odradzamy natomiast ostry zestaw nr 5, ponieważ ma on w sobie tylko 30 sztuk, może to nie starczyć, by zaspokoić czteroosobową grupę. Zestawy nr 3 i 4 będą za to idealne dla grupy od 4 do 5 osób, ponieważ mają one po 51-52 sztuk różnego rodzaju rolek sushi.


zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. wymagane pola oznaczone są znakiem gwiazdki *adres restauracji

Sakana Sushi & Sticks Katowice
Gawronów 6/4,
40-527 Katowice


godziny otwarcia

poniedziałek – czwartek: 12:00 – 21:00
piątek – sobota: 12:00 – 22:00
niedziela: 12:00 – 21:00


zerezerwuj stolik / zamów sushi na wynos

telefon