Sakana Sushi doradza, jakiego sushi spróbować na pierwszy raz?

2023-05-060
Sakana Sushi doradza, jakiego sushi spróbować na pierwszy raz?

Masz przed sobą wizytę w sushi barze, ale jeszcze nigdy nie kosztowałeś specjałów japońskiej kuchni? Przyjaciele zapraszają Cię na sushi, ale nie wiesz, co zamówić? Bardzo dobrze trafiłeś. Sakana Sushi bar podpowie Ci, co wybrać na pierwszy raz.

Czym jest sushi?

Zacznijmy od nakreślenia tego, czym jest samo sushi. Otóż najczęściej są to rybne i warzywne składniki, które owinięte zostały w ugotowany, specjalny ryż i wodorosty. Danie to spożywa się z wykorzystaniem pałeczek, a smak podkreśla się odrobiną sosu sojowego i wasabi. Jeśli wybierasz się na swoje pierwsze sushi i obawiasz się, że możesz mieć trudności z posługiwaniem się pałeczkami, spokojnie, zawsze możesz je jeść palcami. Warto jednak próbować wykorzystywać pałeczki i nie stresować się tym, że pierwsze próby mogą nie być perfekcyjne. Wszak nawet szef kuchni sushi baru Sakana też kiedyś zaczynał i wie, że wymaga to wielu ćwiczeń.

Jakie pierwsze sushi wybrać?

Sakana Sushi na pierwszy raz poleca wybrać hosomaki. Ten zestaw sushi charakteryzuje się jednym składnikiem, takim jak ryba, owoc morza czy warzywo oraz ryżem. Najczęściej goście Sakany Sushi wybierają z menu rolki z tuńczykiem. Jeśli jednak pierwsza wizyta w katowickiej Sakanie Sushi to nie jest jeszcze dobry moment na skosztowanie surowej ryby, nic straconego. Do wyboru masz pieczonego łososia lub krewetkę w tempurze.

Kolejną propozycją Sakany Sushi baru dla początkujących są futomaki, czyli sushi, które najczęściej wybierane jest przez naszych rodaków. Nie można się temu dziwić, bogactwo składników i smaków zamkniętych w tych rolkach jest prawdziwą ucztą dla podniebienia. Na pierwsze sushi często wybierane są rolki z łososiem, warzywami i serkiem, jednak warto wiedzieć, że możliwości jest o wiele więcej. Jeśli chciałbyś spróbować odwrotnie zawijanych rolek, z ryżem na zewnątrz i składnikami w środku, to uramaki to wybór dla Ciebie. Szef kuchni sushi baru Sakana w Katowicach poleca skosztować pieczoną rybę z warzywami, serkiem, sezamem i dodatkiem słodkiego sosu.

Jeśli zasmakowałeś się już w japońskich specjałach, Sushi Sakana ma w zanadrzu jeszcze coś wyjątkowego, a mowa o nigiri, czyli najbardziej cenionym sushi na świecie. Jest to specjalnie uformowana kulka ryżu, która przypomina kształtem jajko, a na jej wierzchu znajduje się pyszny dodatek – ryba, mięso, owocem morza czy warzywo. Jaki zestaw sushi nigiri na początek wybrać? Polecamy tamago, z japońskim omletem, klasyczną opcję z łososiem czy tuńczykiem lub coś specjalnego jak połączenie z małżami Świętego Jakuba, lub marynowaną wołowiną.

Dlaczego warto odwiedzić Sakanę Sushi bar?

Chcąc zasmakować się w swoim pierwszym sushi, warto to zrobić w miejscu, które słynie z jakości, dbałości przyrządzanych potraw i niesamowitego smaku. A takim miejscem na katowickiej mapie sushi barów jest Sakana Sushi. Potrawy przyrządzane są przez prawdziwych znawców japońskiej kuchni, a doświadczenie i wiedza pomagają w tworzeniu kulinarnych dzieł sztuki.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom nie będziesz obawiał się zamówić pierwszego zestawu sushi, a samo danie zostanie na długo w pamięci.


zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. wymagane pola oznaczone są znakiem gwiazdki *adres restauracji

Sakana Sushi & Sticks Katowice
Gawronów 6/4,
40-527 Katowice


godziny otwarcia

poniedziałek – czwartek: 12:00 – 21:00
piątek – sobota: 12:00 – 22:00
niedziela: 12:00 – 21:00


zerezerwuj stolik / zamów sushi na wynos

telefon