Czy można jeść sushi, będąc na diecie keto?

2024-02-290
Czy można jeść sushi, będąc na diecie keto?

Dieta ketogeniczna wymaga wielu wyrzeczeń. Dziś przychodzimy z pomocną dłonią dla wszystkich osób na diecie keto! Podpowiadamy, jakie sushi można zjeść w Sakanie, będąc na diecie ketogenicznej. No właśnie, czy sushi może być keto? O tym w dalszej części artykułu, zapraszamy.

Czy na diecie keto można jeść sushi?

Tradycyjne sushi, z jego podstawowymi składnikami, takimi jak biały ryż, może wydawać się nieodpowiednie dla diety ketogenicznej ze względu na wysoką zawartość węglowodanów. Jednak, z odrobiną kreatywności i modyfikacji, sushi może stać się przyjazne dla keto i nadal zachować swoje wyjątkowe smaki i tekstury. Tradycyjne sushi, które zawiera ryż, jest bogate w węglowodany i nie pasuje do diety keto. Jednak istnieje alternatywa w postaci sashimi – to nic innego jak świeże, surowe kawałki ryb lub owoców morza bez dodatku ryżu, co czyni je idealnym wyborem dla osób na diecie ketogenicznej.

Z czego składa się sushi keto?

Sushi keto wymaga zastąpienia ryżu składnikami niskowęglowodanowymi, aby dostosować się do wymogów diety ketogenicznej. Sashimi to tylko jedna z opcji. Często po prostu tworzy się rolki… bez ryżu! Istnieje wiele innych wersji sushi, które mogą pasować do diety keto. Ciekawą opcją są Naruto rolls, czyli sushi zwijane w cienko pokrojone ogórki zamiast ryżu, co znacznie obniża zawartość węglowodanów. Popularne wśród naszych keto klientów jest także sushi z awokado. Awokado jest bogate w zdrowe tłuszcze i może być używane jako baza zamiast ryżu. Spróbować można też sushi z mięsem, zamiast ryżu.

Czy w Sakanie można zjeść keto sushi?

Szczególną uwagę warto zwrócić na zestaw sushi Fit z menu, zawierający sashimi. Jest to doskonała wiadomość dla osób na diecie keto, ponieważ sashimi składa się wyłącznie z surowych ryb lub owoców morza bez dodatku ryżu, co czyni je w pełni zgodnym z zasadami diety ketogenicznej. Spróbować można w Sakanie:

  • sashimi maki z tuńczykiem, warzywami i pestkami dyni: to połączenie świeżego tuńczyka z warzywami i chrupiącymi pestkami dyni, zapewniające bogactwo smaków i tekstur. Sashimi maki odnosi się do cieńszych rolek z rybą bez ryżu, co czyni je lżejszą opcją,
  • sashimi maki „Witraż”: unikalne połączenie trzech rodzajów ryb w chrupiącym cieście tempura, zapewniające intensywne doznania smakowe. „Witraż” może odnosić się do kolorowego i atrakcyjnego wyglądu tych sushi,
  • sashimi maki z warzywami i górką tataru z łososia: delikatne połączenie świeżych warzyw z łagodnym tatarem z łososia, oferujące lekkość i świeżość w każdym kęsie.

Dzięki takim innowacyjnym rozwiązaniom, dieta keto nie musi być monotonna i ograniczająca, a wręcz przeciwnie – może otworzyć drzwi do eksploracji bogactwa smaków i kultur kulinarnych z różnych zakątków świata. Zestaw Fit sushi można zamówić u nas w restauracji, ale jest to zestaw, który oferujemy także na dowóz!

Nasi sushi masterzy w kuchni są bardzo kreatywni, mogą oni stworzyć specjalnie dla ciebie rolkę sushi dopasowaną do twojej diety. Jeśli jesteś na diecie Keto, zarezerwuj stolik u nas, nasi sushi masterzy przygotują sushi bez ryżu specjalnie dla Ciebie. Zapraszamy.


zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. wymagane pola oznaczone są znakiem gwiazdki *adres restauracji

Sakana Sushi & Sticks Katowice
Gawronów 6/4,
40-527 Katowice


godziny otwarcia

poniedziałek – czwartek: 12:00 – 21:00
piątek – sobota: 12:00 – 22:00
niedziela: 12:00 – 21:00


zerezerwuj stolik / zamów sushi na wynos

telefon